26 Nisan 2011 Salı

Çiçek Kız
Çilek kokusu, çilek tadı, senenin ilk eriği, incecik hırkayla sokağa çıkabilme rahatlığı, botları kutulara, montları dolaplara kaldırmanın mutluluğu, bulutsuz hava, şahane güneş!

Tam bir güneş insanı bu eleni kız; günebakan misali :))

Bütün bunlar bir arada olunca varsın her gün sınavım olsun,varsın yine gece on ikiden sabah yedi buçuğa kadar asfalt kazılsın!!

Bugün gerçekten önemli ve dahası yüksek almam gereken ve tek ezber yapmam gereken dersimin sınavı vardı, üstelik çalışma konusunda gece kuşuyum, kafam daha berrak olur, konsantrasyonum daha yüksek; ama dün gece tam 'oh el ayak çekiliyor artık,bir kaç saate biter elimdekiler' derkennnnnn.......
Tam penceremin altında, gece yarısında, asfaltı kazmaya başladı belediye ekipleri ve iş makineleri durduğunda güneş çoktan doğmuş,saat yedi buçuk olmuştu....Çıldırmanın eşiğine geldim!Başka yerde duyulmuş görülmüş şey değil bu gece kazıları ama İzmir'e geldiğimden beri kaçıncıya denk geliyorum.Üstelik aynı yer geçen sınav dönemimde de doğalgaz için kazılmıştı,neden hepsini bir yapmazlar ki...Büyükşehir belediyesi okulumun uzamasını istiyor!Artık böyle düşünüyorum:))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder